fbpx

Vaikų odontologija

Pieninių dantų ėduonis yra viena dažniausių vaikų lėtinių ligų. Laiku negydant ėduonies pažeistų dantų yra sukeliamas neigiamas poveikis bendrai vaiko sveikatai:

Dėl šių priežasčių pieninius dantis gydyti yra būtina, o pirmas vizitas pas gydytoją odontologą turi būti tada, kai vaikui išdygsta pirmasis dantukas. Vizito metu gydytojas susipažįsta su vaiku, jo tėvais. Gydytojas pataria, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis, kad jie būtų sveiki. Vėliau, profilaktiniai vizitai yra būtini du kartus per metus. 

Mūsų klinikoje vaikų gydytojas odontologas patars, kaip tinkamai valyti dantis, kokias priemones naudoti, siekiant užkirsti kelią pieninių ir nuolatinių dantų ėduoniui. Pamokys dantų valymo subtilybių šepetėliu ir siūlu, pasitelkiant vaizdines priemones. Aptars racionalios mitybos principus. Pasiūlys procedūras, padedančias užkirsti kelią ėduonies atsiradimui, pvz.: silantus ar fluoro laka, želė aplikacijas.. 

Visgi, jeigu nepavyko užkirsti kelio karieso atsiradimui, pieninių dantų plombavimui klinikoje naudojamos įvairios plombinės medžiagos, nuo stiklo jonomerinių cementų iki kompomerinių plombų, kurios gali būti įvairių spalvų – vaikas pats gali pasirinkti restauracijos spalvą, taip įsitraukdamas į gydymo procesą. Taigi, šiuolaikinėje odontologijoje dantų gydymas yra be skausmo, todėl nereikia bijoti, kad vaikas turės nemalonių patirčių gydytojo kabinete.